NOVINKY
TLAČOVÁ SPRÁVA      31. 05. 2021

AJ SLOVINSKO VYUŽIJE ŠPIČKOVÉ RIEŠENIE OVERENÉ NA SLOVENSKU A V ČESKEJ REPUBLIKE. SPOLOČNOSTI SKYTOLL A DARS PODPÍSALI ZMLUVU NA VYBUDOVANIE A PREVÁDZKU SYSTÉMU ELEKTRONICKEJ DIAĽNIČNEJ ZNÁMKY.

Bratislava, 31. mája 2021 – Slovinská diaľničná spoločnosť DARS a spoločnosť SkyToll podpísali 27. mája Zmluvu na zriadenie a prevádzkovanie systému elektronickej známky. Podpisom zmluvy sa definitívne zavŕšilo výberové konanie, v ktorom o víťazstve spoločnosti SkyToll rozhodol DARS 29. januára t.r. , a správnosť ktorého následne potvrdila slovinská Štátna kontrolná komisia (DKOM) 10. mája. SkyToll zvíťazil v súťaži s ponukou v hodnote 15,7 mil. EUR (bez DPH)  za výstavbu systému pre úhradu elektronických diaľničných známok a jeho päťročnú technologickú podporu.

Vďaka riešeniu, ktoré je overené na Slovensku i v Českej republike získa Slovinsko technologicky moderný a cenovo výhodný systém pre úhradu a kontrolu elektronických diaľničných známok. Po Českej republike je Slovinsko ďalšou krajinou, v ktorej sa pri výbere nového systému spoplatnenia cestnej siete rozhodli pre riešenie so špičkovými parametrami, ktoré na Slovensku zvyšuje motoristom komfort pri úhrade diaľničných známok už niekoľko rokov. „Náš úspech v Slovinsku nás utvrdzuje v presvedčení, že ďalšie využívanie existujúceho elektronického systému pre úhradu mýta, využívajúceho rovnaké technické riešenie i pre vozidlá nad 3,5 tony, ktorý je po všetkých urobených inováciách stále svetovou špičkou, je najlepšou cestou aj pre Slovensko,“ povedal Matej Okáli, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti SkyToll.  

Nový systém elektronických diaľničných známok bude pre Slovinsko znamenať ekonomicky efektívnejší a pre automobilistov užívateľsky podstatne komfortnejší spôsob platieb za využívanie diaľnic, v porovnaní s existujúcimi papierovými diaľničnými známkami. „Časový rámec pre vybudovanie systému je presne definovaný zmluvou. Som presvedčený, že SkyToll vybuduje v Slovinsku systém, s ktorým bude motoristická verejnosť využívajúca slovinské diaľnice určite spokojná,“ uviedol Matej Okáli.

© 2024 Skytoll